Ismerjük meg környezetünk élővilágát: Kirándulás a Kárpátok előhegyi régiójában

Írta: szanyiszabolcs 2016-06-18

Június 17.-én a Magyarnak Maradni Szülőföldünkön Civil Szervezet támogatásával, egyesületünk kirándulást szervezett az Ukrán Kárpátok előhegyi régiójába, Uklyn község határába. A kiránduláson a résztvevők megismerkedhettek a régió természeti értékeivel, elsajátították a természetben való túrázás általános szabályait és különböző érdekes és szórakoztató programon vettek részt. A legnagyobb sikert a nap folyamán, a gyepszintben élő rovarcsoportok begyűjtésére alkalmas fűhálózás módszerének elsajátítása aratta. De a természetfotózás gyakorlati bemutatása is nagy érdeklődésre tartott számot. A tanulás mellett jutott idő a szórakozásra is, számos csapatépítő játékkal készültünk a gyerekeknek. A gyerekek éhségét csoportos szalonnasütéssel űztük el. Összességében elmondható, hogy mindenki élvezte a tartalmas, mégis szórakoztató kirándulást.